Karibik

společná plavba

únor - březen 2024

Karibik

leden - únor 2023

Posledních pár let jsou oblíbené zimní plavby do teplých moří, kam samozřejmě také my vyplouváme s posádkami Colins Yacht.

Rádi vám zajistíme plavbu a lod ve všech jachtařsky zajímavých lokalitách světa.
Od podzimu do jara se můžete vydat za teplem a pronajmout si lod na mnoha místech, např. Karibik – Martinik, Sv. Lucie, Grenadiny, , Guadeloupe, St.Marten, British Virgin Islands…
Karibik – Kuba, Thajsko, Malajsie, Seychely, Polynésie, Bahamy …

Zimní plavby je potřeba plánovat delší dobu dopředu (nejlépe už v létě) – kvůli dostupnosti lodí a přijatelným cenám lodí a letenek.

Napište si o nabídku lodí: mail: info@cyc.cz nebo tel.: 603 835803

Pokud nemáte celou posádku, můžete si připojit k některé naší společné Colins plavbě. Společné zimní plavby – ke kterým se může kdokoliv připojit, pořádáme každou zimu.

Našim klientům umíme zajistit plachetnici nebo katamaran téměř ve všech jachtařsky žádaných světových lokalitách.

Posádky bud mají už zkušenosti a svého kapitána, pak jim zajistíme loď a posádky jedou sami.
Pak jsou také jednotlivci či dvojice, kteří by rádi jeli, ale nemají s kým. Pro ty jsou určeny naše plavby, kdy je možnost přidat se k lidem se stejným zájmem. Předem děláme několik srazů, aby všichni věděli, že si „sednou“. Na společné plavby objednáváme většinou katamarany, aby každý měl více osobního prostoru. 

Pobyt na lodi je pevný a bývá na 10 – 14 dní, podle toho, do které lokality jedeme. Každý podle svých časových možností si pak může přidat ještě pobyt na pevnině, předtím nebo potom. V tom případě doporučíme ubytování a můžeme zajistit také letenky, taxi, půjčení auta na výlety apod.

 

Výběr lodí v těchto lokalitách není tak velký jako v Chorvatsku tak pokud si chcete vybrat cenově dostupnou lod ve vašem preferovaném termínu, je potřeba lod objednat minimálně půl roku dopředu, lepší je celý rok. Výhodou je, že si nemusíte brát lod v termínu sobota-sobota, ale můžete si vybrat jakýkoliv počet dní se začátkem kterýkýkoliv den.

Pro plavby do teplých krajin obecně platí, že se jede na delší dobu než jenom na na týden, většinou na 10 – 16 dní. Je nutné počítat s tím, že první a poslední den se stráví cestou letadlem další den se ztratí převzetím a další vracením lodě, tak jsou hned čtyři dny z dovolené pryč.

A kolik Vás to bude stát? Tím, že se jede většinou dva týdny tudíž základní cena 10.000 za lod je dvojnásobná. Pokud berete novější, větší plachetnici nebo katamaran, tak je cena ještě vyšší, počítejme 1.000 – 1500 eur (cca 30.000 Kč) na osobu. Letenky jsou většinou od 15 do 25.000 Kč. Poplatky okolo lodě – závěrečný úklid, kauce nebo pojištění kauce, nafta do lodi, (někde se platí za vodu), mariny nebo bojky, vstupní poplatky do národních parků, někde vstupní víza, jídlo a pití na lodi, taxi z letiště… apod. vydá na dalších cca 10.000 Kč na osobu . Takže základní cena je 60.000 Kč na osobu na 14 dní. Někdy je možné výlet pořídit za méně (méně dní, menší lod), ale protože je v těchto oblastech spousta lákadel (např. skvělé drinky z výborných místních rumů), tak výlet často vyjde trochu dráž.

Na plavbu do Karibiku se jezdí většinou na Martinik, protože tento ostrov je francouzský, tudíž tam všechno funguje jako v Evropské unii, eura, telefony, nákupy, zdravotnictví…. je tam dobré zázemí, velká marina a velký výběr lodí. Martinik je asi uprostřed pásu karibských ostrovů a tím má výhodnou polohu at už si vybereta plavbu Karibikem na sever nebo na jih. Tradiční a nejoblíbenější je plavba z Martiniku na jih přes ostrovy Sv. Lucie a Sv. Vincent na Grenadiny, které jsou cíl všech jachtařů. Je to oblast několika malých kouzelných ostrůvků, kde je všechno, co oko středoevropana chce vidět – průzračná blankytná voda, bílé písečné pláže, palmy, vodní želvy, barevné loďky domorodců a večer ryby a langusty a dobrý rum. Na Martinik je dobré vyrazit v období od listopadu do konce dubna. Karibik je vhodný spíše pro jachtaře, každý den fouká, stále severovýchodní vítr od 5 do 35 uzlů, který mezi ostrovy může způsobit velké vlny. Trochu nevýhodou je, že do ráje – tedy na Grenadiny je plavba dlouhá cca 150 Nmil tam a to samé zase zpátky. Aby se stihlo nejen dojet, ale také užít si na Grenadinách pár dní musíte každý den uplout kus cesty. Je dobré si pro tuto plavbu naplánovat volných alespoň 14 dní. V posledních letech je možné půjčit si lod přímo na Sv. Vincentu, tedy blíže do ráje, ale jak lodě, tak letenky jsou výrazně dražší. Český jachtař tedy stále raději volí tradiční plavbu z Martiniku.

Karibskou oblast tvoří pás mnoha ostrovů od Brtitish Virgin Island na severu po Grenadu na jihu, na mnohých místech je možné si půjčit lod a prozkoumat tamní oblast – všude je krásně.

Do oblasti Karibiku patří také Kuba, na kterou je dvojí pohled, bud Kubu milujete nebo nesnášíte. Zatím se dají půjčit lodě pouze na jihu Kuby v městě Cienfuegos. Pluje se bud na jihovýchod, přes Trinidad dál cca 100 Nmil do oblasti Jardines dela Reina, kde není žádné zázemí a jezdí tam na motorových lodích hlavně potápěči za žraloky. Jachtaři plují na jihozápad do pásu ostrovů od Cayo Largo po Juventus. Trochu nevýhodou je, že na začátku (také na konci plavby) musíte přejet po otevřeném moři cca 90 Nmil, kde můžete chytit silný vítr a nepříjemné velké vlny. Ale pak se dostanete do oblasti podvodní náhorní plošiny a cca dalších 90 mil plujete v hloubce 10 metru a okolo vás je průzračné a úžasně modré moře kam až oko dohlédne. Plaja Sirena na ostrově Cay Lagro je další ráj na zemi. Na ostrově je marina, kde se dají koupit potraviny a doplnit voda i nafta.
Na dalších ostrovech už není nic, žádný bar, prodejna, vesnice… prostě nic, jen pravá příroda. Sice si tam do restaurace nezajdete, ale zase si třeba můžete nasbírat dříví, které vyplavilo moře a udělat na pláži táborák. Což vám nikde na hotelové pláži jistě nedovolí.
Na Kubu se jezdí opět v době od listopadu do dubna, ale není výjimkou, že v lednu chytněte několik studených dní. Fouká většinou severovýchodní vítr opět od 5 do 35 uzlů. Je dobré sem vyrazit také alespoň na 12 dní, abyste stíhali po dlouhém přejezdu doplout dál než na Cayo Largo. Za větší příplatek je možné objednat lod přímo v marine na Cayo Largo, kam se dostanete místním letem.

o nás

Pronájem lodí po celém světě, dovolená na lodi,
kurzy jachtingu,
kapitánské průkazy,
společné plavby a regaty…
více…

kontakt

tel.: +420 603 835 803

tel.: +420 220 921 960

mail: info@cyc.cz