Dovolená na lodi

Splněný sen

Dovolená na lodi

Dovolená na jachtě už není pouhým snem nás suchozemců, ale stává se stále častějším a velmi oblíbeným způsobem jak trávit volný čas. Na rozdíl od hotelu Vám jachta dává určitou možnost svobodného pohybu. Můžete každý den navštívit jiné místo – přístav, zátoku nebo ostrov. Můžete si vybrat, zda prožít den v malebném přístavu a navštívit živé taverny a kavárničky nebo zakotvit v romantických zátokách a za svitu měsíce poslouchat jenom šum moře. Můžete se koupat na osamělých plážích a potápět se v průzračných vodách na místech, která jsou z pobřeží jen těžko dostupná. Plavba na lodi je nádherná dovolená s rodinou a s přáteli.

Dovolená na lodi je vhodná nejen pro zkušené jachtaře, ale i pro začátečníky nebo úplné laiky.

ZAČÍNAJÍCÍ JACHTAŘI

Pokud nevíte „jak na to“, nevadí, zajistíme vám kapitána nebo poradíme, co je potřeba udělat k tomu, abyste mohli vyplout.

Kapitán

Pokud nemáte vlastního kapitána, můžeme Vám zajistit profesionálního kapitána, a to buď českého za jehož služby zaplatíte cca 12-18.000 Kč / týden (+ doprava a strava) nebo místního (zahraničního), který mluví několika světovými jazyky a za jeho služby zaplatíte cca 150 – 200 eur / den (+ strava)

lod

Námi doporučený kapitán má příslušnou kvalifikaci a dostatečné zkušenosti a ručí za celou loď i posádku. Navíc se postará o veškeré náležitosti, všechno Vám na lodi ukáže a všemu Vás naučí. Je lepší a rozhodně bezpečnější první plavbu absolvovat se zkušeným kapitánem (což může být samozřejmě i Váš kamarád), než pokoušet Neptuna vašimi prvními pokusy. Doporučujeme sejít se s kapitánem ještě před plavbou a popovídat si. Možná zjistíte, že je to třeba vynikající jachtař, ale vám ne zcela sympatický člověk a že s ním vlastně nechcete trávit ani den vaší dovolené. V takovém případě doporučíme dalšího… a dalšího. Ale i naopak – je třeba si uvědomit, že kapitán má velkou zodpovědnost za loď a za lidi (a ačkoliv si ho zaplatíte) není váš číšník ani osobní sluha. Vzájemná tolerance je tedy na místě.

Kompletní posádka
– kapitán, kuchař, plavčík/stevartka

Pokud si na lodi chcete opravdu pořádně užívat jen svou dovolenou a o nic se nestarat, zajistíme vám na požádání kompletní posádku – kapitána, plavčíka i hostesku (kuchaře, číšníka…)

Loď jen pro sebe – kurz jachtingu + kapitánský průkaz

Pokud však chcete být na lodi sami jen s rodinou nebo jen se svými přáteli, pak potřebujete kapitánský průkaz, a to bud český nebo chorvatský. Na kurzech námořního jachtingu, které pořádáme v Chorvatsku můžete získat chorvatský kapitánský průkaz. Nebo si můžete “naplout míle“ a připravit se ke zkoušce na získání českého kapitánského průkazu, kterou následně složíte v Čechách. Také můžete absolvovat individuální kurz námořního jachtingu, který je pojatý jako Vaše dovolená s rodinou či přáteli. Na lodi s Vámi pojede zkušený kapitán – instruktor, který zájemce o kapitánský průkaz naučí mnohé z jachtařské teorie a praxe a připraví Vás na zkoušku. Ostatní účastníci si přitom v klidu budou užívat dovolené.

POKROČILÍ JACHTAŘI

Pokud již máte jachtařské zkušenosti a jezdíte jako kapitán, ale přece jenom – někdy nemáte úplnou jistotu např. při delších nebo nočních plavbách. Nebo chcete jen společnost další lodě.

Potom by vás mohla zajímat plavba ve flotile – po společné trase plují i další lodě, takže víte, “že kdyby něco, tak v tom nejste sami“.

Pokud chcete získat další jachtařské zážitky a nové zkušenosti, něco se přiučit a okoukat a nebo také poměřit své síly s druhými – můžete se zúčastnit našich jachtařských regat, které každoročně pořádme.

  • Family Flotila – relax flotilová plavba v Chorvatsku, termín 24. června – 1. července 2023
  • Izolepa Cup na Orlíku – víkend 28.-30. července 2023
  • Slapseidon na Slapech – sobota 12. srpna 2023
  • Champagne Cup – již 21. ročník oblíbené jachtařšké regaty v Chorvatsku, termín 16. – 23. září 2023 

Také můžete doplnit některou naší Colins posádku na našich zimních plavbách za exotikou – Karibik, Thajsko, Seychelly.

 

ZKUŠENÍ JACHTAŘI

Pokud jste již mořský vlk a jachting patří mezi Vaše oblíbené koníčky a každoročně Vás láká šumění vln pod kýlem a svištění větru v lanoví, pak nám nezbývá, než popřát Vám dobrý vítr a šťastnou plavbu.

Budeme rádi když se rozhodnete spolupracovat s naší firmou při výběru lodi na Vaší příští dovolenou.

Pro aktuální nabídku, slevy a další informace si pište na: info@cyc.cz nebo volejte tel.: 603 835803 kdykoliv. 

Zkuste i naše ceny! 

Přejeme Vám šťastnou plavbu.

On-line vyhledávání

Najděte si loď pro svou plavbu na on-line vyhledávači s kontrolou, že Vaše loď je ve Vašem termínu volná.

Kurzy jachtingu

Zdokonalte své jachtařské umění před dovolenou s svou rodinou. Připravte se na jachtařské závody pod vedením instruktora.

Kapitánské Průkazy

Získejte kapitánský průkaz a buďte svým pánem při plavbě na dovolené nebo za dobrodružstvím.

o nás

Pronájem lodí po celém světě, dovolená na lodi,
kurzy jachtingu,
kapitánské průkazy,
společné plavby a regaty…
více…

kontakt

tel.: +420 603 835 803

tel.: +420 220 921 960

mail: info@cyc.cz