Seychelly

společná plavba

společná Colins plavba 9. - 19. dubna 2024

Seychelly

společná Colins plavba, 9. - 19. dubna 2024, ostrovy: Mahe, Praslin, LaDigue, Curieuse 3xkatamaran - Lagoon 400, Lagoon 450, Lucia 40

Další velmi oblíbenou, velmi krásnou a asi nejklidnější lokalitou jsou Seychelly.
Na Seychelly je možné jet po celý rok, ale jezdí se hlavně na podzim a na jaře, kdy je slunečné počasí a fouká slabý vítr, takže je plavba vhodná také pro rodiny s dětmi. Přes zimu (leden a únor) může být hodně zataženo a deštivo. Seychelly tvoří tři hlavní ostrovy, které jsou od sebe vzdáleny nejvýše 20 Nmil. Všude jsou překrásné pláže, průzračná voda, palmy, želvy, ryby – prostě opět ráj. Na hlavním ostrově Mahé je mezinárodní letiště jen kousek od nového rozsáhlého areálu Eden Island mariny, kde je možné si pronajmout apartmán a prodloužit si tak pobyt na pevnině. Obchody jsou přímo v areálu mariny. Nebo můžete zajet kousek do hlavního města Viktorie, kde je velký supermarket.

Na Mahé je dobré objednat si místní taxi a jet prozkoumat krásy ostrova. Na Praslinu je rozsáhlý prales tropických rostlin a unikátní seyselské ořechy. Na ostrově Curieuse je rezevace, kde potkáte želvy obrovské. Na ostrově La Digue se jezdí na kolech na úchvatné jižní pláže nebo na východní pobřeží plné pohádkových a pro Seychely typických oválných kamenů. Na Seychely můžete jet klidně jen na týden, protože nádherná místa jsou hned, všude kolem. Ale rozhodně se nebudete nudit ani jakoukoliv delší dobu. Seychelly nemají jedinou chybu.

Rádi vám zajistíme lod ve všech jachtařsky zajímavých lokalitách světa.
Od podzimu do jara se můžete vydat za teplem a pronajmout si lod na mnoha místech, např. Seychely, Karibik, Thajsko, Polynésie, Bahamy …
Zimní plavby je potřeba plánovat delší dobu dopředu (nejlépe a nejpozději 🙂 už v létě – kvůli dostupnosti lodí a přijatelným cenám lodí a letenek.

Napište si o nabídku lodí: mail: info@cyc.cz nebo tel.: 603 835803

Pokud nemáte celou posádku, můžete si připojit k některé naší společné Colins plavbě. Společné zimní plavby – ke kterým se může kdokoliv připojit, pořádáme každou zimu. Na Seychely většinou jednou za dva roky.

Posledních pár let jsou oblíbené zimní plavby do teplých moří, kam samozřejmě také my vyplouváme s posádkami Colins Yacht. 
Společné Colins plavby plánujeme:
každou zimu do  Karibiku – Martinik, většinou plijeme na jih na Grenadiny, někdy na sever, na Guadeloupe.
Jednou za dva roky Seychely. Skoro každou zimu Thajsko. 
Občas  Kuba, Malajsie, Tahiti… dle přání  posádek.

Našim klientům umíme zajistit plachetnici nebo katamaran téměř ve všech jachtařsky žádaných světových lokalitách.
Posádky bud mají už zkušenosti a svého kapitána, pak jim zajistíme lod a posádky jedou sami.
Pak jsou také jednotlivci či dvojice, kteří by rádi jeli, ale nemají s kým. Pro ty jsou určeny naše plavby, kdy je možnost přidat se k lidem se stejným zájmem. Předem děláme několik srazů, aby všichni věděli, že si „sednou“. Na společné plavby objednáváme většinou katamarany, aby každý měl více osobního prostoru. 

Na našich Colins společných plavbách má pobyt na lodi pevný termín a bývá na 10 – 14 dní, podle toho, do které lokality jedeme. Každý podle svých časových možností si pak může přidat ještě pobyt na pevnině, předtím nebo potom. V tom případě doporučíme ubytování a můžeme zajistit také letenky, taxi, půjčení auta na výlety apod.

Výběr lodí v těchto lokalitách není tak velký jako v Chorvatsku tak pokud si chcete vybrat cenově dostupnou lod ve vašem preferovaném termínu, je potřeba lod objednat minimálně půl roku dopředu, lepší je celý rok. Výhodou je, že si nemusíte brát lod v termínu sobota-sobota, ale můžete si vybrat jakýkoliv počet dní se začátkem kterýkýkoliv den.

Pro plavby do teplých krajin obecně platí, že se jede na delší dobu než jenom na jeden týden, většinou na 10 – 16 dní. Je nutné počítat s tím, že první a poslední den se stráví cestou letadlem další den se ztratí převzetím a další vracením lodě, tak jsou hned čtyři dny z dovolené pryč.

A kolik Vás to bude stát? Tím, že se jede většinou dva týdny tudíž základní cena 10.000 za lod je dvojnásobná. Pokud berete novější, větší plachetnici nebo katamaran, tak je cena ještě vyšší, počítejme 1.000 – 1.500 eur (cca 30.000 Kč) na osobu. Letenky jsou většinou od 15 do 25.000 Kč. Poplatky okolo lodě – závěrečný úklid, kauce nebo pojištění kauce, nafta do lodi, (někde se platí za vodu), mariny nebo bojky, vstupní poplatky do národních parků, někde vstupní víza, jídlo a pití na lodi, taxi z letiště… apod. vydá na dalších cca 10.000 Kč na osobu . Takže základní cena je 60.000 Kč na osobu na 14 dní. Někdy je možné výlet pořídit za méně (méně dní, menší lod), ale protože je v těchto oblastech spousta lákadel (např. výlety, skvělé drinky z výborných místních rumů), tak výlet často vyjde trochu dráž.

o nás

Pronájem lodí po celém světě, dovolená na lodi,
kurzy jachtingu,
kapitánské průkazy,
společné plavby a regaty…
více…

kontakt

tel.: +420 603 835 803

tel.: +420 220 921 960

mail: info@cyc.cz